Průvodce expozicí Okouzleni antikou

Nová expozice Okouzleni antikou na zámku Duchcov se dočkala tištěného průvodce.

Útlá publikace se v první části soustředí především na vybrané mytologické postavy a příběhy v přímé vazbě na expozici, stručný přehled vývoje řeckého sochařství a vybraná témata, včetně historie Sbírky odlitků antické plastiky FF UK.

Druhá část průvodce je věnována znovuobjevení antiky a historii sběratelství starověkých památek u nás i ve světě, zmíněny jsou rovněž antické inspirace v zámeckých divadlech a fenomén tzv. Grand Tour – putování aristokratických cestovatelů za památkami antického světa.

Průvodce je doplněn řadou fotografií i dobových obrazových pramenů, dokládajících prolínání světa antiky a barokního zámku, na jeho přípravě se podílel autorský kolektiv složený z odborných pracovníků Ústavu pro klasickou archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Národního památkového ústavu.

Úvod > Aktuality > Průvodce expozicí Okouzleni antikou